Iz življenja

Rodila se je 28. maja, leta 1921 v Velikem Podlogu pri Brežicah. Pri 19. letih se je poročila z Alojzijem Kotnikom. V zakonu se jima je rodil sin Ambrož. Zaradi vojne je bil njen mož mobiliziran v tujo vojsko, kjer je leta 1944 v Franciji padel. Tako je Angela ostala vdova, triletni Ambrož pa brez očeta.

To izgubo je sprejela z zaupanjem v Božjo previdnost in kot znamenje za uresničitev svoje želje, ki je v njej tlela že od otroštva, da se scela preda Bogu v posvečenem življenju. Že od otroških let je globoko čutila s sveto Cerkvijo kot z Mističnim Kristusom. Zato je imela veliko željo storiti nekaj za dobro ime Cerkve v času, ko je bila le-ta osovražena in preganjana. Negativno nastrojene govorice proti Cerkvi so Angelo zelo bolele. A našla je orožje za boj proti krivici. Imela je načrt: radikalno in zvesto življenje po evangeliju. Tako se je posvetila študiju teologije. Poleg tega pa je znala prisluhniti življenjskim stiskam ljudi, zlasti še tistim ob robu življenja. To je uresničevala že s svojim poklicem socialne delavke, kjer je dobila širši uvid v stiske ljudi in njihove potrebe. Kmalu je spoznala, da ljudje bolj kot materialno pomoč potrebujejo razumevanje in ljubezen.

Sama pravi: Mislila sem, da bi bilo dobro, ko bi se povezalo nekaj ljudi, ki bi skušali živeti po evangeliju, nič drugega. In to sredi sveta, tako kot vsi drugi. Vendar pa bi se morali od ostalih ljudi razlikovati po doslednem izpolnjevanju tiste največje ljubezni, to je ljubezni do Boga in ljubezni do bližnjega. Poudarek je bil na ljubezni do bližnjega. V tej želji, živeti evangelij in nekaj narediti za Boga in bližnjega, so se ji v Brežicah, kjer je tudi sama nekaj časa živela, kmalu pridružila še tri dekleta. Tako se je, čeprav Angela sama ni imela namena ustanavljati kakšne nove skupnosti, le-ta vseeno oblikovala ob molitvi in podpori takratnega brežiškega kaplana gospoda Jožeta Vesenjaka in dobila ime Družina Kristusa Odrešenika.